بایگانی

سیستم لیبلینگ چه کمکی به سازمان ما می ‌کند؟

سیستمهای لیبلینگ / Labeling Systems

فرآیند ثبت و انتقال اطلاعات ثابت و متغیر محصولات مانند نام و کد کالا، تاریخ تولید، ماشینهای تولید، پرسنل تولید، سری ساخت، شماره فنی، شماره تولید، شماره سریال منحصر بفرد و غیره به بارکدهایی که پس از چاپ بر روی برچسبها و با قرار گرفتن در چیپهای الکترونیکی RFID بر انواع بسته بندی های محصول یا کارتهای ردیابی الصاق میگردند را لیبلینگ میگویند. این شناسه ها در مقاطع مختلف تولید ، نگهداری، توزیع و فروش توسط بارکد خوانها قرائت و اطلاعات آنها بازیابی و به نرم افزارهای کاربردی با عملیاتی منتقل میگردد تا شناسایی و ردیابی کالا با سرعت و دقت بیشتری انجام گیرد. در این زمینه شرکت همکاران شناسه با سابقه بیش از 20 ساله راهکارهای متناسبی را به مشتریان خود ارائه می کند. (۶۶۱۲۹۳۶۲-۰۲۱)

امکانات از نوع تجهیزات لیبلینگ

پرینترهای برچسب را میتوان بر مبنای عملکرد حرارتی مستقیم (عمر کوتاه چاپ برچسب) یا غیر مستقیم (عمر زیاد و مقاوم در برابر پاک شدن)، عرض و وضوح چاپ متناسب با اندازه برچسب، سرعت متناسب با سرعت تولید و انواع رومیزی، صنعتی، پرتوان و سیار انتخاب نمود. جمع کننده و لخت کنندهRewinder & Peel Off  برای رول پیچی اتوماتیک برچسبهای چاپ شده یا جداسازی اتوماتیک برچسب از مومی و برش دهنده Cutter  برای برش متوالی برچسبهای چاپ شده مکملی برای این پرینترها میباشد. همچنین در اتوماسیون سیستمهای لیبلینگ میتوان از ماشینهای الصاق اتوماتیک برچسب متناسب با تجهیزات خطوط بسته بندی و محصولات استفاده نمود. بارکدخوان های متناسب با چگونگی جمع آوری اطلاعات و رایانه ها از دیگر موارد مورد استفاده در این سیستمها می‌باشد، همچنین شرایطی وجود دارد که بعضی از این دستگاهها بدون رایانه نیز فعالیت نماید. ما در شرکت همکاران شناسه پرینترهای صنعتی و رومیزی را از شرکتهای معتبر دنیا به شما پیشنهاد و ارائه خواهیم نمود. (۶۶۱۲۹۳۶۲-۰۲۱)

تنوع مواد مصرفی

برچسبها به دلیل تنوع شرایط استفاده از محصولات تولیدی دارای مواد تشکیل دهنده متنوعی مانند انواع کاغذ در کیفیتها و ضخامتهای مختلف، انواع مواد پلاستیکی (PVC, Polyester) با روکشهای مقاوم متفاوت از جمله متالایز و همچنین چسبهای صنعتی با پایه های آبی و رزینی متنوع برای استفاده در درجه حرارتها و برودتهای متفاوت و همچنین جنس محصولاتی که بر آن میچسبند می‌باشد. اندازه این برچسبها هیچ محدودیتی بجز عرض پرینتری که آن را چاپ مینماید ندارند. وجود تنوع رنگی و همچنین شرایط پیش چاپ مشخصات ثابت تولید کننده یا محصول بصورت افست روی این برچسبها به کیفیت و اثربخشی بیشتر آنها می افزاید. همچنین تنوع بالایی از نوارهای پارچه ای مخصوص صنایع نساجی و پوشاک و برچسبهای تخصصی دیگری نیز وجود دارد. در پرینترهای حرارتی غیر مستقیم عمل چاپ توسط ریبون های با تنوع عرضی متناسب با برچسب، طول متناسب با بزرگی دستگاه و مواد اولیه متنوع و موثر بر ماندگاری با عناوین و کس Wax وکس رزین Wax Resin، رزین Resin و سوپر رزین Super Resin انجام می گیرد.

ما در شرکت همکاران شناسه، لیبل های UPM فنلاند و ریبون های شرکت Inkanto را به مشتریان خود ارائه می دهیم. (۶۶۱۲۹۳۶۲-۰۲۱)

مزایای سیستم لیبلینگ

  • کمک به حذف خطای انسانی و افزایش قابل توجه سرعت ورود و انتقال اطلاعات از طریق بارکد
  • کاهش هزینه های ناشی از حذف خطا و نیروی انسانی
  • برقراری ارتباط دو طرفه با انواع تجهیزات اندازه گیری و یا تولیدی از قبیل ترازو و مترور دیجیتال، دستگاه های PLC و …
  • برقراری ارتباط دو طرفه اطلاعاتی با نرم افزارهای کاربردی تولید و کنترل کیفیت، انبار و …
  • افزایش قابل توجه سرعت جمع آوری اطلاعات حاصل از سیستمهای ردیابی تولید
  • عدم نیاز به ثبت دستی آمار و ارقام و نهبه لیستهای مربوط در شیفتهای کاری
  • کمک به دسترسی سریع مدیران به اطلاعات در لحظه عملکرد واحدهای مختلف تولید

نرم افزار

هم به دلیل دانش ناشی از تجربه پیاده سازی این سیستم در صنایع مختلف کشور و هم به کمک فناوریهای نوین نگارش نرم افزارهای کاربردی نرم افزارهایمان را به گونه ای طراحی نموده ایم تا بتوانیم تغییرات مستمر و سریع رویه های اجرایی در انواع کسب و کار که حاصل افزایش رقابت در عرصه تجارت جهانیست را بصورتی پویا و سریع سفارشی سازی نماییم. در قدمی فراتر شرایطی را بوجود آورده ایم تا با آموزشهای تخصصی به کارشناسان مشتریانمان انجام این تغییرات را به آنها سپرده و وابستگی خدماتی مشتریانمان به خود را کاهش دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما تماس بگیرید. (۶۶۱۲۹۳۶۲-۰۲۱)

نرم افزارهای طراحی برچسب

این نرم افزار که توسط تولید کنندگان لیبل پرینترها بصورت نسخه آزمایشی با زمان استفاده محدود ارائه میشود کمک مینماید تا کاربران در یک فضای طراحی ساده اطلاعات متنی، عددی، شکلی و بارکدی یک محصول را در اندازه لیبل مورد نظرشان چیده و بصورت یک فرمت ثابت چاپ نمایند.

نرم افزار لیبلینگ

این نرم افزار با توجه به برخورداری از امکان تعریف نامحدود کالا و مشخصات هر کالا و با بهره گیری از فرم عملیاتی مناسب شده با نیاز کاربران در سطح کارگری کمک مینماید تا ضمن سهولت انتخاب کالاها و چاپ برچسب محصول بتوان اطلاعات کامل هر یک از محصولات را در بانک اطلاعاتی ثبت و نگهداری نمود. این نرم افزار با ارسال در لحظه اطلاعات به سیستمهای بسته بندی، انبار، کنترل کیفیت و غیره امکان دریافت گزارشات متنوع و بررسی عملکرد واحد لیبلینگ را نیز برای مدیریت سیستمها فراهم می نماید.

نرم افزار بسته بندی

این نرم افزار به واحدهای بسته بندی کمک مینماید تا در صورت قرار دادن چندین عدد از یک محصول و یا ترکیب خاصی از چند محصول در یک بسته (کارتن) با بکارگیری بارکدخوانها کنترل لازم را بعمل آورده و ضمن جلوگیری از خطا، برچسب مخصوص بسته با کارتن را نیز چاپ و روی أن الصاق نمایند. برقراری ارتباط اطلاعاتی با انواع دستگاههای اندازه گیری مانند ترازو، مترور و غیره و انتقال پارامترهای اطلاعاتی متغیر برای هر محصول نیز از امکانات دیگر این برنامه ها میباشد. دستور چاپ برچسب در این عملیات میتواند بر مبنای صحت تعداد و تنوع مورد نظر که در نرم افزار تعریف و توسط بارکد خوان کنترل میشود بصورت اتوماتیک انجام گیرد. این برچسب ضمن در برگیری اطلاعات محصولات داخل بسته کمک مینماید تا تمامی کاربران در هر وهله ای از عملیات نگهداری و توزیع با سرعت و دقت بسیار بیشتری عملیات مورد نظر خود را مدیریت نمایند.

نرم افزار پالت بندی و عدل بندی

این نرم افزار به کاربران واحدهای بسته بندی و یا انبار کمک مینماید تا در صورت قرار دادن چندین بسته از یک محصول و یا ترکیب خاصی از بسته های چند محصول در یک پالت و یا عدل برچسب مخصوص پالت و یا عدل را به همراه دیگر مشخصات احتمالی از مشتریان با سفارشات نیز چاپ و روی آن الصاق نمایند. دستور چاپ برچسب در این عملیات میتواند بر مبنای صحت تعداد و تنوع مورد نظر که در نرم افزار تعریف و توسط بارکد خوان و یا رایانه های همراه کنترل میشوند بصورت اتوماتیک انجام گیرد. این برچسب ضمن در برگیری اطلاعات محصولات داخل پالت کمک مینماید تا کاربران انبار با سرعت و دقت بسیار بیشتری عملیات ورود یا خروج از انبار را مدیریت نمایند.

نرم افزارهای لیبلینگ سیار

نرم افزارهای لیبلینگ سیار در بعضی از فرآیندهای تولیدی مانند انبارگردانی، اموالگردانی، کنترل تولید، فرایندهای لیبلینگ شهری مانند الصاق کد پستی و …، فرآیندهای فروشگاهی مانند لیبلینگ قفسه و یا تغییر قیمتها و … با کمک رایانه های همراه و نرم افزارهای کاربردی و پرینترهای سیار میتوان عملیت لیبلینگ انجام داد.

شرکت همکاران شناسه با بیش از 20 ساله سابقه حضور در ارائه راهکارهای شناسایی خودکار، جمع آوری داده ها، ردیابی مبتنی بر بارکد، کارت و RFID بر آن است تا در جهت کمک به بهبود وضعیت کسب و کار و افزایش اثر بخشی مدیریت منابع سازمانی مشتریان خود، از معتبرترین گروه های اثر بخش در توسعه این بخش از صنعت و تجارت کشور باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما تماس بگیرید. (۶۶۱۲۹۳۶۲-۰۲۱)

 

علی جریان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 
 
 

حساب کاربری
لطفا جهت ثبت نام در سایت، فرم زیر را پر کنید.
رمز عبور شما بصورت خودکار ایجاد شده و به آدرس ایمیل شما ارسال می شود.
حساب کاربری
لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.