بایگانی

معرفی لیبل پرینتر و انواع آن

چاپگرهای برچسب / Label Printer

چاپگرهای برچسب، بارکد پرینتر و لیبل پرینتر عناوینیست که به چاپگرهای با مکانیزم چاپ حرارتی اطلاق میشود. این جایگرها در دو روش چاپ حرارتی مستقیم ( Direct Thermal ) و حرارتی غیر مستقیم (Thermal Transfer)  طرح مورد نظر را از طریق حرارت بوجود آمده از هد دستگاه بر برچسبها منتقل مینمایند. در روش اول که مناسب استفاده کوتاه مدت از برچسب میباشد میبایست از برچسب های کاغذی حساس به حرارت و در روش دوم ذوب شدن ریبون مخصوصی که بنا به جنس برچسب و میزان مقاومت و پایداری مد نظر میتواند متفاوت باشد استفاده نمود. این چاپگر ها به همراه خود نرم افزار هایی برای طراحی برچسب دارند. در انتخاب بارکد پرینترها میبایست به پارامترهای زیر توجه نمود .

  • عرض: که بر مبنای اندازه برچسب که خود باید متناسب با اندازه بسته و مقدار اطلاعات موجود در آن، فونتهای نگارش و تعداد کاراکتر و نوع بارکد مشخص میگردد. عرضهای استاندارد این پرینترها ۶٫۴ و ۸ اینچ برای پرینتر های ثابت، ۳،۲ و ۴ اینچ برای پرینتر های سیار میباشد .
  • وضوح چاپ: که بر مبنای استفاده از فونتهای ریز و یا به دلیل محدودیت در انتخاب برچسب بزرگ برای کالاهای کوچک مشخص میگردد. هد دستگاه پرینتر میتواند دارای وضوح چاپ ۲۰۳، ۳۰۰ و ۶۰۰ نقطه بر اینچ مربع (Dot Per Inch) باشد. وضوح چاپ با سرعت پرینترها نسبت معکوس داشته و با افزایش وضوح، میزان سرعت کاهش می یابد.
  • سرعت: که بر مبنای تعداد برچسب لازم در یک بازه زمانی و یا بر حسب سرعت تولید محاسبه و انتخاب میگردد. سرعت این پرینترها میتواند از ۲ اینچ بر ثانیه تا ۱۲ اینچ بر ثانیه متفاوت باشد.
  • نوع: پرینترهای پر چسب را می توان بر حسب نوع کاربری نیز در انواع مدلهای رو میزی مناسب فعالیتهای سبک روزانه مانند دفاتر پستی و پیشخوان دولت، آزمایشگاهها ، فروشگاهها و … صنعتی مناسب فعالیتهای سنگین روزانه در کارخانجات تولیدی با بدنه و قطعات متناسب با فضای صنعتی، پرتوان مناسب فعالیتهای سنگین، مستمر طولانی مدت و بدون توقف در کارخانجات تولیدی و سیار مناسب فعالیتهای در گردش مانند انبارگردانی، اموال گردانی و …. انتخاب نمود.

ما در شرکت همکاران شناسه پرینترهای صنعتی و رومیزی را از شرکتهای معتبر دنیا به شما پیشنهاد و ارائه خواهیم نمود. (۶۶۱۲۹۳۶۲-۰۲۱)

امکانات جانبی

  • جمع کننده و لخت کننده :Re winder & Peel Off این دستگاه برچسبهای چاپ شده خروجی از پرینتر را در یک رول دیگر بازییچی مینمایند. در ترکیب این دستگاه زبانه ایست که در صورت باز شدن باعث جدا شدن اتوماتیک برچسب از مومی میشود تا در زمان کاربران برای جداسازی لیبل از مومی صرفه جویی گردد، مومی پرچسبها نیز توسط دستگاه جمع کننده در داخل دستگاه رول پیچی میگردد.
  • برش دهنده Cutter: دستگاهیست که برچسب چاپ شده را پس از خروج از دهانه پرینتر بریده و جدا می نماید.
  • برچسب چسبانهای اتوماتیک: در بسیاری از صنایع به دلیل سرعت بالای خط بسته بندی، الصاق برچسب بارکد به بسته ها توسط ماشین هایی انجام میگیرد که متناسب با تجهیزات بسته بندی طراحی شده و با استفاده از انواع فناوری سرعت بالا و بدون نیاز به نیروی انسانی به بهترین شکل عملیات لیبلینگ را انجام میدهند.

پرینترهای شناسه فرکانس رادیویی / Radio Frequency Identification Printers

همگام با توسعه سریع فناوری های تولید، بارکد دیگر نمی توانست پاسخگوی مناسبی برای جمع آوری اطلاعات خطوط پر سرعت تولید باشد. ابتکار قراردادن یک چیپ الکترونیکی در داخل برچسبها جهت قراردادن سریال بسته و در مواردی اطلاعات محصول و قرائت آن توسط قرائتگرهای رادیویی پیشرفته با سرعت بسیار بیشتری از بارکد و بارکدخوانها فرایندهای جمع آوری اطلاعات در خطوط پر سرعت تولید را مدیریت نمود. پرینترهای با امکان RFID همزمان با انتقال اطلاعات محصول به چیپهای الکترونیکی برای استفاده در زنجیره توزیع و فروش بارکد را نیز روی برچسبها جاب می نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما تماس بگیرید. (۶۶۱۲۹۳۶۲-۰۲۱)

چاپگرهای کارت / Card Printers

این جاپگرها در انواع مدلهای رومیزی در دو روش Thermal Retransfer) , (Thermal Transfer)) طرح مورد نظر را بر انواع کارت پلاستیکی چاپ مینماید، روش دوم على الرغم بهای تمام شده بیشتر از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار است. چاپ انواع کارت ساده، مغناطیسی بدون تماس، هایبرید و … با ریبونهای مونوکروم (تکرنگ) و رنگی YMCKOK ،  YMCKو … توسط این پرینترها در راهکارهای مختلف مبتنی بر کارت به بهترین شکل انجام میگیرد. پر واضح است که این پرینترها برای چاپ کارت با اطلاعات متغیر و تعداد متوسط به صرفه بوده و مناسب کارتهای بانکی که اطلاعات متغیر آنها در نوار مغناطیسی یا چیپهای الکترونیکی ثبت میگردد نمیباشد. این کارتها معمولا توسط روشهای چاپ افست در تعداد بالا چاپ میشود، کارت پرینترها را میتوان بر مبنای پارامترهای سرعت چاپ در ساعت، چاپ یکرو و یا دورو، کارت و … و همچنین لوازم جانبی یکپارچه با دستگاه مانند الگودر که اطلاعات مورد نیاز را همزمان با جاپ در نوار مغناطیسی با چیپهای الکترونیکی ثبت مینماید انتخاب نمود. این چاپگرها به همراه خود نرم افزاری برای طراحی کارت دارند.

چاپگرهای دستبند بیمارستانی / Wristband Printers

این جاپگرها در مدلهای رومیزی به روش حرارتی مستقیم ((Direct Thermal بارکد با نام مورد نظر بیماران در راهکارهای اطلاعاتی بیمارستانی را بر دستبندهای مخصوص این پرینترها که بصورت یک کارتریج ارائه میگردد جاب مینمایند . این چاپگر ها به همراه خود نرم افزاری برای طراحی چاپ روی دستبند دارند. در بخش پذیرش بیمارستانها با کلینیک ها برای هر بیمار یک سریال منحصر بفرد اختصاص داده و بصورته یک بارکد بر روی دستبند چاب و به دست بیماران بسته میشود و از آن پس اطلاعات تمامی فرآیندهای درمانی روی آن بیمار از طریق فرانت بارکد دستبند به پرونده بیمار اضافه و در نهایت با قرائت بارکد دستبند در بخش ترخیص ضمن کنترل الزامات پزشکی لازم جمع حساب مربوط به خدمات انجام شده نیز معین و دریافت خواهد گردید.

چاپگرهای رسید / Receipt Printers

این چاپگرها در انواع مدلهای رومیزی، سیار، کیوسک و M E O به روش حرارتی مستقیم (Direct Thermal) طرح مورد نظر را از طریق حرارت بوجود آمده از هد دستگاه بر کاغذهای حساس به حرارت منتقل مینماید. بیشترین مصرف این پرینترها در مدل رومیزی در مجموعه تجهیزات فروشگاهی یا رستورانی است. از مدلهای سیار در بسیاری از راهکارهای سیار مانند صدور جریمه و سیستمهای پخش و توزیع استفاده میگردد. صدور انواع رسید دریافت، فاکتور فروش … که نیازی به ماندگاری دراز مدت ندارد هدف اصلی استفاده از این پرینترهاست.

جاپگرهای بلیط/ Ticket Printers

این چاپگرها به روش حرارتی مستقیم ((Direct Thermal اطلاعات مورد نظر را از طریق حرارت بوجود آمده از هد دستگاه بر مقواهای حساس به حرارت با پیش چاپ طرح بلیط در پایانه های مسافری، استادیومها ، سینماها و … منتقل مینماید. بلیطهای دارای بارکد کمک مینماید تا عملیات کنترل تردد مسافرین یا مدعوین به کمک بارکد خوانها با رایانه های همراه به بهترین شکل ممکن مدیریت گردد.

شرکت همکاران شناسه با بیش از 20 ساله سابقه حضور در ارائه راهکارهای شناسایی خودکار، جمع آوری داده ها، ردیابی مبتنی بر بارکد، کارت و RFID بر آن است تا در جهت کمک به بهبود وضعیت کسب و کار و افزایش اثر بخشی مدیریت منابع سازمانی مشتریان خود، از معتبرترین گروه های اثر بخش در توسعه این بخش از صنعت و تجارت کشور باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما تماس بگیرید. (۶۶۱۲۹۳۶۲-۰۲۱)

 

علی جریان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 
 
 

حساب کاربری
لطفا جهت ثبت نام در سایت، فرم زیر را پر کنید.
رمز عبور شما بصورت خودکار ایجاد شده و به آدرس ایمیل شما ارسال می شود.
حساب کاربری
لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.